Sobre nosotros

Rok założenia firmy 1992

W 2000 r. pod marką BRAWO Komputery osiąga poziom sprzedaży 20 tys. zestawów komputerowych  i posiada sieć placówek franczyzowych w centralnej Polsce.

Od 2001 r. w odpowiedzi na potrzeby klientów firma kładzie szczególny nacisk na technologię IT dla osób niepełnosprawnych. W 2006 r. nową misją firmy jest dostarczanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań ułatwiających pracę i codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Rozumiemy i propagujemy ideę, iż osoba niepełnosprawna może sprawnie funkcjonować na wielu płaszczyznach pomimo dysfunkcji, jeśli tylko dostarczy się jej odpowiednich narzędzi. Przedmiotem zainteresowania są najnowsze osiągnięcia w dziedzinie neuroinformatyki i tyfloinformatyki. Głównym obszarem działalności są rozwiązania sprzętowe i programowe dla osób niepełnosprawnych oraz szkolenia z obsługi sprzętu specjalistycznego, własne badania w tym obszarze i produkcja. Od 2012r. Brawo Sp.J. jest producentem sprzętu specjalistycznego i oprogramowania MIRAcle. Nasze produkty to wielokrotnie nagradzane lupy elektroniczne Pearl5, Admirabilis oraz przenośne powiększalniki Spider i dwuekranowy Exigo.

Celem jest poprawienie dostępności czy wręcz umożliwienie  nauki w szkołach publicznych uczniom i studentom słabowidzącym oraz przełamanie bariery u pracodawców przed zatrudnianiem osób z dysfunkcją wzroku. Brak wiedzy na temat technologii wspomagającej wśród rodziców dzieci słabowidzących powoduje strach o możliwości edukacyjne ich podopiecznych. Stają oni przed wyborem czy wysłać dziecko do szkoły specjalnej dostosowanej do jego potrzeb, czy do szkoły powszechnej. W Polsce jest kilka ośrodków specjalnych dla dzieci i młodzieży słabowidzącej i niewidomej, często są to ośrodki oddalone o kilkadziesiąt a nawet kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania rodziny. Wybór takiej szkoły wiąże się z rozłąką na bardzo wczesnym etapie rozwoju dziecka. Zapewnienie odpowiednio dobranego sprzętu otwiera przed uczniami zupełnie nowe możliwości edukacyjne. Podobnie na dalszych etapach nauki, młodzież może wybierać z pośród wszystkich szkół i uczelni.

R.Biegański, K.Biegańska

Misja

Lorem fistrum por la gloria de mi madre esse jarl aliqua llevame al sircoo. De la pradera ullamco qué dise usteer está la cosa muy malar.

Wizja

Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Wartości

Ir al contenido