Poznaj nas

Robienie rzeczy niemożliwych to niezła zabawa 🙂 Walt Disney

Robienie rzeczy niemożliwych bywa czasem bardzo trudne ale efekt wywołuje uśmiech i bardzo często jest to niezła zabawa 🙂 Jesteśmy polskim producentem i dystrybutorem  powiększalników elektronicznych dla osób z dysfunkcją wzroku i tworzymy je z radością. 

Od 2001 r. w odpowiedzi na potrzeby klientów firma kładzie szczególny nacisk na technologię IT dla osób niepełnosprawnych. W 2006 r. nową misją firmy jest dostarczanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań ułatwiających pracę i codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Rozumiemy i propagujemy ideę, iż osoba niepełnosprawna może sprawnie funkcjonować na wielu płaszczyznach pomimo dysfunkcji, jeśli tylko dostarczy się jej odpowiednich narzędzi. Przedmiotem zainteresowania są najnowsze osiągnięcia w dziedzinie neuroinformatyki i tyfloinformatyki.

Od 2012r. Brawo Sp.J. jest producentem sprzętu specjalistycznego i oprogramowania MIRAcle. Nasze produkty to wielokrotnie nagradzane lupy elektroniczne Pearl5, Admirabilis oraz przenośne powiększalniki Spider i dwuekranowy Exigo.

Głównym obszarem działalności są rozwiązania sprzętowe i programowe dla osób niepełnosprawnych, własne badania w tym obszarze i produkcja. Prowadzimy kursy z obsługi specjalistycznego sprzętu oraz popularyzujemy wiedzę o jego funkcjach i zastosowaniach. Konsekwentnie prowadząc zajęcia dla tyflopedagogów propagujemy fakty dotyczące naszej oferty sprzętowej oraz informacje związane z sytuacją i potrzebami osób niepełnosprawnych. Współpracujemy z wiodącymi specjalistycznymi ośrodkami dla dzieci i młodzieży z wadami wzroku w Polsce i za granicą. Dodatkowo prowadzimy kursy dla poradni psychologiczno-pedagogicznych na terenie całej Polski.

Naszymi użytkownikami końcowymi są osoby z poważnymi dysfunkcjami wzroku, np. choroba Stargardta, degradacja plamki związana z wiekiem (AMD) czy achromatopsja. Nasza firma opracowała unikatowe na skalę światową urządzenie, jakim jest dwuekranowy powiększalnik Exigo, który umożliwia użytkownikom jednoczesną pracę w zakresie widzenia z daleka i bliska. Nasze urządzenia są z powodzeniem stosowane również w diagnostyce osób z dysfunkcjami wzroku.

R.Biegański, M.Bauer

Misja

Dostarczanie specjalistycznego sprzętu i oprogramowania w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologii IT.

Wizja

Tworzenie produktów z pasją i 100% zaangażowaniem, jednocześnie dbając o wygodę i bezpieczeństwo ich użytkowania.

Wartości

Skip to content