О нас

Rok założenia firmy 1992

W 2000 r. pod marką BRAWO Komputery osiąga poziom sprzedaży 20 tys. zestawów komputerowych  i posiada sieć placówek franczyzowych w centralnej Polsce.

Od 2001 r. w odpowiedzi na potrzeby klientów firma kładzie szczególny nacisk na technologię IT dla osób niepełnosprawnych. W 2006 r. nową misją firmy jest dostarczanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań ułatwiających pracę i codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Rozumiemy i propagujemy ideę, iż osoba niepełnosprawna może sprawnie funkcjonować na wielu płaszczyznach pomimo dysfunkcji, jeśli tylko dostarczy się jej odpowiednich narzędzi. Przedmiotem zainteresowania są najnowsze osiągnięcia w dziedzinie neuroinformatyki i tyfloinformatyki. Głównym obszarem działalności są rozwiązania sprzętowe i programowe dla osób niepełnosprawnych oraz szkolenia z obsługi sprzętu specjalistycznego, własne badania w tym obszarze i produkcja. Od 2012r. Brawo Sp.J. jest producentem sprzętu specjalistycznego i oprogramowania MIRAcle. Nasze produkty to wielokrotnie nagradzane lupy elektroniczne Pearl5, Admirabilis oraz przenośne powiększalniki Spider i dwuekranowy Exigo.

Celem jest poprawienie dostępności czy wręcz umożliwienie  nauki w szkołach publicznych uczniom i studentom słabowidzącym oraz przełamanie bariery u pracodawców przed zatrudnianiem osób z dysfunkcją wzroku. Brak wiedzy na temat technologii wspomagającej wśród rodziców dzieci słabowidzących powoduje strach o możliwości edukacyjne ich podopiecznych. Stają oni przed wyborem czy wysłać dziecko do szkoły specjalnej dostosowanej do jego potrzeb, czy do szkoły powszechnej. W Polsce jest kilka ośrodków specjalnych dla dzieci i młodzieży słabowidzącej i niewidomej, często są to ośrodki oddalone o kilkadziesiąt a nawet kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania rodziny. Wybór takiej szkoły wiąże się z rozłąką na bardzo wczesnym etapie rozwoju dziecka. Zapewnienie odpowiednio dobranego sprzętu otwiera przed uczniami zupełnie nowe możliwości edukacyjne. Podobnie na dalszych etapach nauki, młodzież może wybierać z pośród wszystkich szkół i uczelni.

R.Biegański, K.Biegańska

Misja

Проснувшись однажды утром после беспокойного сна, Грегор Замза обнаружил, что он у себя в постели превратился в страшное насекомое.

Wizja

Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Wartości

Skip to content